Iš Lankytojų centro - į gamtą

Iš Lankytojų centro - į gamtą

Lietuva – žalia šalis, turinti potencialą pažintiniam turizmui plėtoti. Unikali gamta, kraštovaizdžių įvairovė, retos augalų ir gyvūnų rūšys, gamtos ir kultūros paveldo objektai – mūsų krašto turtai, kuriuos galima išvysti apsilankius Lietuvos saugomose teritorijose.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM įgyvendina ilgalaikį projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“, kuris vykdomas ES struktūrinių fondų paramos ir kitomis lėšomis Nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose įrengiami pažintiniai takai, regyklos, pritaikomi lankymui piliakalniai, statomi informaciniai stendai ir apžvalgos bokštai, atidaromi lankytojų centrai su naujomis moderniomis ekspozicijomis...

Lankytojų centrų tikslas – sudominti ir suteikti daugiau žinių apie saugomą teritoriją, kad lankytojas vėliau galėtų savarankiškai keliauti ir pats „atrasti“ mūsų krašto gamtos lobius. Kviečiama keliauti pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis tradiciniais arba neįprastais gamtos takais.

Kiekvieno lankytojų centro ekspozicija turi pagrindinę temą, atskleidžiančią saugomos teritorijos savitumą. Aukštadvario regioninio parko lankytojų centro tema – „Karališkasis vieškelis“.  Atvykus į Aukštadvario regioninio parko lankytojų centrą, Jus pasitiks Karališkojo vieškelio fragmentas su karieta, kuris atves į ekspoziciją virsdamas akmeninio grindinio fragmentu. Einant šiuo keliu nuo viduramžių iki šių laikų susipažinsite su svarbiausiais istoriniais faktais, menančiais Aukštadvario kraštą. Ekspozicijoje perteiktas kalvotas, ežeringas, miškingas, žmogaus mažai pakeistas natūralus Aukštadvario kraštovaizdis. Įdomiausios kalvų ir daubų poros pateiktos interaktyviajam pažinimo stende. Įrengti gamtos ir kultūros terminai. Mėgstantiems pakeliauti po parką pėsčiomis, dviračiais pirmai pažinčiai kvies interaktyvus maršrutų žemėlapis su trasomis, kuriomis keliaujant galima aplankyti gamtos ir kultūros paveldo objektus. Mėgėjams pažaisti siūlome sudėti dėlionę –  Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės žemėlapį, atrandant paslėptus tautosakos lobius.

Lankytojas ekspozicijoje turi pasijusti aktyviu dalyviu, o ne pasyviu stebėtoju... Žaismingai ir kūrybiškai sudominus atvykusį į lankytojų centrą, siekiama pristatyti saugomų teritorijų vertę ir pakviesti dažniau lankytis gamtoje.

Siūlome smagiai pakeliauti pėsčiomis ar dviračiais 2 pažintiniais maršrutais:

Po Aukštadvario miestelį (6 km)

Trasa vingiuoja Aukštadvario urbanistiniu draustiniu. Lietuvos Metrikoje nurodoma, kad 1512 metais Aukštadvario dvaras įtraukiamas į LDK dvarų sąrašą. Aukštadvaris įsikūręs šalia karališkojo vieškelio, jungusio Trakų ir birštono pilis, turėjo galimybę plėstis. Keliaudami šia trasa susipažinsite su Aukštadvario miesteliu, gamtos bei kultūros vertybėmis.

Plačiau

 

 

Žaliuoju taku (7,5 km)

Žaliasis takas yra Spindžiaus miške – kraštovaizdžio draustinyje ir ,,Natura 2000“ teritorijoje. Jus sužavės vaizdingas Strėvos aukštupio dubaklonių, miškų, ežerų ir pelkučių kraštovaizdis su čia esančiomis gamtos ir kultūros vertybėmis. Spindžiaus miškas unikalus, turtingas augalų, gyvūnų ir grybų rūšių.Čia ne tik patirsite daug įspūdžių, bet ir pailsėsite.

Plačiau

 

 

Daugiau informacijos apie naujus saugomų teritorijų lankytojų centrus rasite nacionalinių, regioninių parkų ir rezervatų direkcijų interneto svetainėse bei  Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM tinklalapyje - www.vstt.lt.

 

 

Informacija polapyje atnaujinta: 2013-05-13 10:03:34

© 2011 Aukštadvario Regioninis Parkas